Wideo: Floating Points – Kuiper

Floating Points, czyli Sam Shepherd – producent muzyki elektronicznej, którego muzykę poznałem parę miesięcy temu zupełnie przypadkiem, wypuścił niedawno nowy, 18-minutowy kawałek o tytule Kuiper. OSIEMNAŚCIE MINUT i ani chwili sztucznego wypełniania dźwiękowej przestrzeni. To jest tak dobre, że – razem z koncertowym wideo – muszę się tym podzielić.

Znajomość z twórczością Shepherda zacząłem od wcześniejszych nagrań. Jak dłużej pogrzebałem w pamięci, trafiłem na singla Nuits sonores / Nectarines, wydanego raptem 1,5 roku temu. Deep house, znakomicie wyprodukowany, przyjemnie brzmiący i raczej bez wielu punktów wspólnych z rozbudowanym, progresywnym Kuiper. Nawiązań do klasycznej elektroniki co niemiara i przy tym bardzo ciekawy skręt w rejony post rockowe – szczególnie widoczny w wersji live. Fajnie, że Floating Points dołączył do grona producentów podążających za modą na granie elektroniki na żywo – wprawdzie efekty są różne, ale z racji rosnącej częstotliwości występowania tego zjawiska – coraz lepsze.

A poniżej jeszcze nagranie z BBC Radio 6 – wprawdzie za niecały miesiąc (od publikacji tego tekstu) będzie już niedostępne, ale linkuję dla zainteresowanych.