Patronat: King Dude i Matt Elliott w Firleju (3 i 15 marca 2016)

Dwaj artyści, którzy już gościli we wrocławskim Firleju w zeszłym roku (podczas Asymmetry Festival 2015) ponownie zjawią się w stolicy Dolnego Śląska. King Dude, a niecałe dwa tygodnie później Matt Elliott wypełnią salę koncertową klubu swoimi głosami i akompaniującymi im gitarami akustycznymi. To prawdziwa gratka dla wielbicieli neofolku i darkfolku… i nie tylko. Więcej informacji poniżej.

King Dude

TJ Cowgilla w wersji neofolkowej (choć nadal metalowo mrocznej) nie trzeba przedstawiać. Pisałem już o nim zarówno w relacji z zeszłorocznego Asymmetry Festival, jak i przed imprezą, prezentując ostatnio wydaną wtedy płytę Fear – bardziej elektryczną i rockową od poprzednich, mocno folkowych albumów artysty. Jak zapowiada w swoich materiałach organizator:

King Dude, 3 marca 2016, Klub FirlejWystęp Amerykanina odbędzie się w ramach Before Asymmetry 2016, imprezy zapowiadającej tegoroczną edycję Asymmetry Festival.

Ostatni album King Dude’a Songs of Flesh & Blood – In The Key of Light ukazał się w czerwcu 2015. W ostatnich miesiącach w wywiadach muzyk szeroko mówił o tym, że to jego najbardziej osobisty krążek, że nagrywanie go prawie go zabiło oraz że z owego doświadczenia wyszedł silniejszy.

***

W roli supportu King Dude’a wystąpi jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej, Sasha Boole / Саша Буль.

King Dude – Wrocław, Klub Firlej, 03.03.2016, 20:00

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) dostępne są na stronie www.firlej.wroc.pl oraz w serwisach www.ekobilet.pl, www.TicketPro.pl, salonach Empik, MediaMarkt, Saturn i klubie Firlej.

Matt Elliott / The Third Eye Foundation

Matt ElliottZ materiałów organizatora:

Po pamiętnym występie na ubiegłorocznej edycji Asymmetry Festival Matt Elliott powraca do Wrocławia. Brytyjski pieśniarz balansujący na granicy rocka, folku i songwritingu wystąpi 15 marca w klubie Firlej, gdzie zaprezentuje zarówno utwory ze swojej solowej działalności, jak i te, które nagrywał pod szyldem The Third Eye Foundation. Będzie to jedyny tego typu koncert podczas tegorocznej europejskiej trasy artysty.

Matt Elliott, 15 marca 2016, Klub FirlejWystęp Matta Elliotta będzie podzielony na dwie części. W jednej z nich „najsmutniejszy bard świata” wykona kompozycje solowe, natomiast w drugiej  publiczność będzie mogła usłyszeć materiał z płyty „Semtex”, którą Elliott nagrał w ramach projektu TheThird Eye Foundation. Album „Semtex” ukazał się na rynku dokładnie 20 lat temu i stał się jednym z najbardziej wpływowych krążków drum & bassowych  w swoim czasie.

Album „Semtex” ujrzał światło dzienne w 1996 roku. Został nagrany na squacie, który Matt zamieszkiwał wraz z Mattem Jonsem (Crescant), przy użyciu czterośladowego rejestratora dźwięków. Znajdziemy na nim brutalną i bezkompromisową mieszankę hałaśliwych gitar, rozgorączkowanego automatu perkusyjnego i wokalu Debbie Parsons. „Semtex” jest antytezą dla elektronicznej muzyki tanecznej i stanowi kwintesencję stylu Elliotta, w którym dominują takie tematy jak niepokoje społeczne, złość na politykę i establiszment czy samotność.

Matt Elliott – Wrocław, Klub Firlej, 15.03.2016, 20:00

Bilety: 30, 40 zł dostępne na www.firlej.wroc.pl, www.ekobilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w Empiku, Media Markt , Saturnie i w klubie Firlej.