Wideo: Decapitated – Veins

Na początku stycznia na YouTube opublikowany został nowy teledysk do jednego z utworów z ostatniej płyty Decapitated, Blood Mantra. Bardzo dobry album, pełen nowoczesnego, motorycznego death metalu, miażdżących riffów i groove’u, od którego ciężko się uwolnić. Taki jest też Veins – kawałek, do którego Łukasz Rusinek stworzył arcyciekawy klip.

Łukasz Rusinek to postać, którą wiele osób przynajmniej kojarzy, a jeśli nie jego, to dzieła, które stworzył. Ilustrator, twórca animacji, artysta konceptualny po zarządzaniu w przemyśle ciężkim na AGH (!), od jakichś dziesięciu lat zajmujący się projektowaniem grafiki w wydawnictwie Karrot Kommando. W 2009 powstał pierwszy klip autorstwa Łukasza – do Telehonu Pablopavo. Przez kilka kolejnych lat artysta zrobił kolejne teledyski – dla R.U.T.A., Vavamuffin, Lao Che i innych. Poza tym już od dwóch dekad współtworzy zespół Paprika Korps (wiedziałem, że skądś kojarzę to nazwisko!).
Teraz padło na obraz dla zespołu z zupełnie innego dźwiękowego świata. Techniczny death metal Decapitated z animacją Rusinka wypada jeszcze bardziej sugestywnie. W pięciu minutach zawarł antyutopijną historię z droidami, (nową) zimną wojną i (uwaga, spojler) apokalipsą na końcu. Wydawać by się mogło, że styl grafika kojarzony z muzyczną alternatywą nie byłby odpowiedni do zilustrowania metalowej piosenki, a jednak – udało się. Jest niesztampowo, bardzo oryginalnie i może się spodobać największym teledyskowym sceptykom (do których sam jeszcze niedawno należałem).

Źródło informacji: http://www.karrot.pl/rusinek