Soundedit ’15 – program imprezy

23 i 24 października w łódzkim klubie Wytwórnia odbędzie się kolejna edycja festiwalu Soundedit. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Piątkową zdominuje Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej, zwieńczona koncertem grupy OMD i after party z duetem producenckim Ptaki. W sobotę benefis Wojciecha Waglewskiego z gośćmi (Marią Peszek, Leszkiem Możdżerem, Fiszem, Emade i Voo Voo) poprzedzi galę wręczenia nagrody Człowieka ze Złotym Uchem. Statuetkę za wyjątkowe wykorzystanie muzyki dla pokojowych celów na Świecie otrzyma sir Bob Geldof, którego koncert zakończy wieczór.

Tradycyjnie przed wieczornymi koncertami od 11 (w piątek) i 12 (w sobotę) w sali warsztatowej Wytwórni będzie można uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach z muzykami i producentami.

Szczegółowa rozpiska czasowa imprezy poniżej i na stronie festiwalu; warto zaglądać – zostaną jeszcze opublikowane informacje na temat programu warszatów.

piątek 23 października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
11:00 – 18:30 – „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej” – warsztaty i spotkania (pełen program podamy wkrótce)

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – 21:00 – Koncert „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”: Józef Skrzek, Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Konrad Kucz
21:30 – 22:40 – Koncert zespołu OMD
23:00 – 01:00 – After Party – Ptaki

sobota 24 października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
12:00 – 18:30 warszaty i spotkania (pełen program podamy wkrótce)

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – 20:30 – Koncert Wojciech Waglewski i goście: Maria Peszek, Leszek Możdżer, Fisz, Emade, zespół Voo Voo
20:30 – 21:00 – Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”, którą poprowadzi Piotr Metz
21:10 – 22:45 – Koncert Boba Geldofa

W niedzielę organizatorzy festiwalu i Metal Mind Productions zapraszają do Atlas Areny na koncert zespołu Deep Purple, którego wieloletni muzyk – basista Roger Glover – również otrzyma nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej.